ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ

- ACİL (İLK VE ACİL YARDIM KLİNİĞİ)


AMELİYATHANE

- AMELİYATHANE


Güncelleme Tarihi :06.10.2017


SAĞLIK KURULU (HEYET)

                                 SAĞLIK KURULU (HEYET)

*Sağlık Kurulu (Heyet) günleri  Pazartesi-Çarşamba-Cuma  günleridir.

*Engelli hastalar için randevu sistemi uygulanmaktadır.
 Salı-Perşembe günleri 0 362 311 15 00 numaralı telefon aranarak 7300-7301 kodlanarak randevu alınabilmektedir.

*18  yaşından küçük hastalar için öncelikle 182 numaralı ''Merkezi Hastane Randevu Sistemi'' aranmalı, hastanın hastalığı ile ilgili branşa  muayene randevusu alınmalıdır. İlgili branş hekiminin  bir maluliyet oranı tespit  etmesi halinde düzenlenecek evrak ile  Sağlık Kurulu'na başvuru yapılabilmektedir.

*18 yaşından küçük hastalar anne veya baba refakatinde başvuru yapabilmektedir. Anne veya babanın  nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Herhangi bir resmi kurumdan evrak ile gönderilen hastalar randevu almaya gerek olmadan Heyet günlerinden birinde müracat edebilmektedir. Hastaların gelirken yanlarında hastalıklarıyla ilgili belgeleri (tahlil sonucu, radyoloji raporu, patoloji raporu, ilaç raporu vb.) getirmeleri gerekmektedir.

*Rapor işlemleri sabah saat 08:00'de  başlamaktadır. Saat 12:00'ye kadar muayenelerini tamamlayan hastaların evrakları teslim alınır. Aynı gün Heyete girer.  Muayenelerini tamamlayamayanlar bir sonraki Heyet gününde işlemlerine devam edebilmektedir.

*Rapor sonuçları hastanın kendisine veya birinci dereceden yakınına (soyadı aynı olmalı) verilmektedir.

*Resmi kurumlardan evrak ile gönderilen hastaların raporları posta yolu ile evrakın geldiği kuruma gönderilmektedir.